Wizyta w Brukseli

W ostatnich dniach miałam przyjemność gościć w Brukseli członków ORA w Białymstoku oraz laureatów z konkursu fotograficznego “obiektyw(na)#UE

Odwiedzający podczas wizyty w Parlamencie Europejskim wysłuchali prelekcji na temat jego funkcjonowania, mieli także możliwość obejrzenia wystawy “Poland’s Street Pulse” i uczestniczenia w debacie “How Poles defend democracy” z udziałem Agnieszki Holland i prof. Marcina Matczaka.

Poza wizytą w Parlamencie Europejskim uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzili brukselską starówkę z przepięknym Grand Place oraz udali się do Waterloo, gdzie mogli podziwiać panoramę miejsca słynnej bitwy i odwiedzić muzeum “Memorial 1815” poświęcone temu wydarzeniu.

W programie wyjazdu studyjnego nie mogło zabraknąć wyjątkowego belgijskiego miasteczka Dinant – słynącego z pięknie położonej na wzgórzu nad nim Cytadeli i urodzonego tam wynalazcy saksofonu Antoine Josepha Saxa.

Moi drodzy, dziękuję Wam za wspólnie spędzony czas, kapitalne rozmowy i miłe wspomnienia podczas wizyty w Parlamencie Europejskim.