Wyjazd studyjny do Brukseli mieszkańców Warmii i Mazur

W dniach 14 – 18.10.2017 r. miałam przyjemność gościć w Brukseli mieszkańców Warmii i Mazur. Z zaproszenia skorzystali laureaci konkursów i olimpiad pod moim patronatem, wolontariusze pomagający w działalności moich regionalnych biur, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Olsztyn, liderzy kół naukowych UWM, przedstawiciele UTW w Szczytnie oraz Warmińsko-Mazurskiego Kongresu Kobiet z Elbląga.

Najważniejszym i najbardziej wyczekiwanym punktem programu dla uczestników wyjazdu była wizyta w Parlamencie Europejskim, podczas której wysłuchano prelekcji na temat funkcjonowania Parlamentu i Unii Europejskiej. Ponadto uczestnicy wraz z przewodnikiem zwiedzili brukselską starówkę z przepięknym Grand Place, odwiedzili dzielnicę królewską i Atomium.

W programie wyjazdu studyjnego nie mogło zabraknąć odwiedzin w wyjątkowych belgijskich miasteczkach – Brugii, która z uwagi na liczne kanały je przecinające zwana jest „Wenecją Północy” oraz Dinant -urocze miasto z Cytadelą położone nad Mozą w belgijskiej prowincji Namur, tuż przy granicy z Francją.

Serdecznie dziękuję Państwu za wspólnie spędzony czas.